Categories Exclusive

Komentář dne: Chcete být bohatý? Dělejte to jako Donal Trump. Temné praktiky politiků

Chcete pohádkově zbohatnout? Staňte se vrcholným politikem.

 

Co mají společného například Donald Trump a Andrej Babiš? Oba jsou podnikatelé, byznysmeni a také politici. Někdo do politiky vstupuje s vírou, že změní svět. Někdo vstupuje do politiky, aby měl moc, a někdo do ní vstupuje s těmito úmysly, ale také aby mohl vydělávat peníze.

Jak oznámila stanice BBC, tak v den inaugurace prezidenta USA Donalda Trumpa byl vydán jeho vlastní memecoin #Trump, který ihned vzrostl na téměř šest miliard dolarů. Přitom 80% těchto coinů drží právě Donald Trump.

Babiš a Trump mají další společnou věc. Oba jsou obviněni a souzeni za některé své činy. Dá se tady spekulovat, že nejen peníze, ale také příznivější přístup soudů (Trumpovy Kauzy byly po zvolení prezidentem zrušeny), jsou důvodem vstupu do politiky.

Mnoho z nás se snaží vydělat aspoň tolik, abychom uživili své rodiny, naplnili své životní potřeby, a to se často ani nedaří. Nůžky mezi bohatými a méně majetnými se čím dál více rozevírají. Politici dovolují podnikat podezřelým firmám s extrémními praktikami, a je otázkou proč.

Regulace hazardu, tabákového průmyslu, půjček s lichvářským úrokem a mnoho dalšího, z čeho stát získá mnoho peněz politiky příliš nezajímá. Neustále vytvářet byrokracii, která běžným občanům život komplikuje, jim jde naopak velice dobře.

Některé znaky máme v ČR stejné jako v USA. Mění se mnoho věcí, které se v posledních dvaceti letech budovaly. V USA veřejně nynější prezident Trump podporuje nenávist vůči menšinám, rozdmýchává rasovou nesnášenlivost, nárokuje si území suverénních států a jak je vidět, tak mu to prochází.

K tomu to vypadá, že do vlády vstupují nejbohatší lidé světa jako je Elon Musk a další. Tedy další koncentrace moci, která bude tím silnější a bude oslabovat ty slabší. Stejně to můžeme pozorovat i u někdejšího premiéra Babiše. Ten má podobné praktiky a nyní se spekuluje o tom, že chce jít do spolku s SPD, které vede další kontroverzní podnikatel Tomio Okamura.

Všichni výše zmiňovaní mají mnoho společného. Na svém postavení profitují v různých oblastech a umožňuje jim to se v podstatě vyhýbat zodpovědnosti a jsou či byli to velcí podnikatelé, kteří vedou politiku stejně jako vlastní firmu. Lidé často nadávají na některá opatření, které vláda děla. Nesnáší zvyšování daní a různých poplatků, či nadávají na inflaci. Ale neuvědomují si jak svým hlasem mohou umožnit někomu vládnout zemi jako své vlastní firmě. Lidé slyší na levnější pivo a na to, že jim někdo přidá pár drobných, které jim ale ve finále vezme někde jinde a jdou za ním jak ovce. To umožňuje tvořit ještě větší rozevírání těch pomyslných nůžek.

Je samozřejmě každého právo, volit toho, koho uzná za nejvhodnějšího zastupitele jeho práv a svobod. Ale je také třeba se informovat o tom, jak některé věci fungují, jaké jsou důsledky různých činů a ne jen skočit hned na první populistický výrok, kterých jsou volby plné. To se bezvadně povedlo Donaldu Trumpovi, kterého podporuje více jak 50% Američanu a věří, že jejich zemi dostane do období slávy, která byla kdysi.

 

Leave a Reply